Powered by:Proticaret
Yardım : www.sontoptanci.com
Bize Sorun
 
 
 
 
Sıkça Sorulan Sorular
Üye olmadan alışveriş yapabilir miyim ?

www.sontoptanci.com sitemizden bayi girişi yapmadan sipariş veremiyorsunuz.
Toptan ve dropshipping firması olarak prensiplerimiz gereği yalnızca bayilerimize hizmet vermekteyiz.

Bayi olmak ücretli midir?

Sitemizde Bayi olmak ücretsizdir.
Bayi Kaydı yaparak bayilik başvurunuzu oluşturabilirsiniz. Yetkili birimlerce bilgileriniz incelenerek en kısa süre içerisinde bayilik başvurunuz hakkında olumlu ya da olumsuz bir geri dönüş yapılacaktır.

Şifremi unutum, ne yapmalıyım?

Şifrenizi mail adresinize göndermek için şifremi unuttum sayfamızı kullanabilirsiniz.

Siparişim kaç gün içerisinde kargoya verilmektedir? Deponuzdan teslim alabilir miyim?

Siparişleriniz ortalama 1 iş günü içerisinde kargo firmasına teslim edilmektedir. Bazı siparişler ertesi gün bazı siparişler aynı gün içerisinde kargolandığı için ortalama ürün hazırlama süremiz 0.80 olarak hesaplanmıştır.
Siparişlerinizi resmi firma adresimiz olan Oruç reis mah. Giyimkent Sitesi 19.sok. NO: 110A Esenler İstanbul adresinde gelerek teslim alabilirsiniz.

Dropshipping Sistemi Hakkında

Dropshipping yapmak tamamen ücretsizdir.
Dropshipping yapmak için e ticaret sitesi sahibi olmanıza gerek yoktur.
www.sontoptanci.com sitesi üstün teknolojik yazılımları sayesinde dropshipping işlemlerinizi kolaylıkla ve takip edilebilir bir şekilde yapabilirsiniz.

Hangi Kargo ile çalışıyorsunuz?

Anlaşmalı kargomuz MNG KARGO dur. 
Ancak bölgemizdeki SÜRAT KARGO, ARAS KARGO, YURT İÇİ KARGO, PTT KARGO ile de kargo gönderimleri yapabilmekteyiz. Siparişlerinize şablon yükleyerek bu kargo ile gönderim talep edebiliyorsunuz. Ancak tüm kargo şubelerinin çalışma şekilleri farklı farklı olduğu için hepsi aynı gün çıkış yapmayabilir MNG KARGO dışındaki kargo şirketlerindeki kargo çıkışlarının aynı gün garantisini bu sebepler ile veremiyoruz.
Dropshipping siparişlerinizde SİPARİŞ NOTUnuza kargo firması ve müşteri numaranızı yazmanız halinde sizin anlaşmanız üzerinden de buradaki kargo şubelerinden çıkış yapabiliyoruz.

Dropshipping Hizmetinde Fatura ve İrsaliye gönderimleri Hakkında

www.sontoptanci.com tüm ürünleri mali belge ile kargo firmasına teslim etmektedir.
Dropshipping yapmış olduğunuz siparişleriniz firmamız tarafından kesilen irsaliye ile müşterinize ulaştırılır, irsaliye de ürün fiyatı yer almaz.
Dropshipping yapmış olduğunuz siparişlerinizin faturalandırma işlemleri haftalık olarak yapılmakta olup faturalarınız bir sonraki ayın 5. ile 10. günleri arasında sizlere sevk edilmektedir.
Pazaryerleri üzerinden veya kendi internet siteniz üzerinden satış yapıyorsanız muhakkak müşterilerinize ürünlerinizi fatura ile sevk etmek zorundasınız. Bu şartlarda müşterisine fatura kesmeyen bayinin mali sorumluluğu kesinlikle www.sontoptanci.com sitesini bağlamaz. Mali olarak www.sontoptanci.com sitesi tüm ürünlerini irsaliye ve irsaliyeli fatura ile müşterilerine sevk etmektedir.
Toplu olarak sizlere gönderilen faturaların kargo ücretleri firmamız tarafından ödenmemektedir. Faturasını almayan bayilerin muhakkak dikkat etmesi gerekir ceza işlem ücreti cari hesaplarına işlenir. Siteye üye olan tüm bayiler bu sorumluluğu kabul etmiş sayılır.

Pazar yerlerinden (N11.com,Gittigidiyor.com,Hepsiburada.com,Sanalpazar.com,Epttavm.com vs.) satış yapıyorum? Nasıl sipariş geçmeliyim?

n11.com üzerinden satış yapıyorsanız www.sontoptanci.com sitesinde yalnızca kısa süreliğine üyelerine özel ücretsiz olarak hazırlanmış olan n11 api entegrasyonu üzerinden ürünlerinizi n11.com da satışa sunmanızı öneririz.
Siparişlerinizi geçerken müşteri adı soyadı adresi ve telefon bilgisini sipariş ekranınızda "Dropshipping yapmak için tıklayınız" yazısına tıklayıp girmeniz gerekmektedir.Burada yanlış adres yanlış ad soyad girmeniz kargonuzun yanlış bir adrese gitmesi demektir.Bu yanlışlıktan www.sontoptanci.com sitesi sorumlu tutulamaz. Masraflar tamamiyle bayilere aittir.
***Siparişinizi geçerken dikkat etmeniz gereken nokta siparişinizi alıcı öder mi satıcı öder mi geçmeniz gerektiğidir.

N11 siparişlerinizde;
Şayet siparişinizin N11 kargo şablonunda alıcı öder/n11 öder yazıyorsa DROPSHİPPİNG ALICI ÖDER seçerek; Mağaza öder/Şartlı Kargo Satıcı Öder yazıyorsa gönderici kişi ücret ödeyeceği için DROPSHİPPİNG SATICI ÖDER seçeneğini işaretleyerek ds bilgisine göre çıkan 4 tl den başlayan kargo ücretini ödeyerek sipariş geçmelisiniz.

Hepsiburada siparişlerinizde
siparişinizi tamamladıktan sonra sipariş listenizden siparişinize ilgili kargo şablonunu yükleyerek herhangi bir kargo ücret ödemesi yapmadan sipariş geçebilirsiniz.

Gittigidiyor siparişlerinizde;
Gittigidiyor kargo şablonu ile sipariş geçiyorsanız SATICI ÖDER olan kargo şablonlarına ait siparişlerinizde DROPSHİPPİNG SATICI ÖDER seçeneğini; ALICI ÖDER olan kargo şablonlarına ait siparişlerinizde DROPSHİPPİNG ALICI ÖDER seçeneğini seçerek sipariş geçmeniz gerekmektedir.
Yanlış geçilen siparişlerinizin gecikmelerinden ve doğabilecek zararlardan www.sontoptanci.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Sanalpazar siparişlerinizde;
İlgili sipariş kargo ödeme şekli satıcı öder ise 
DROPSHİPPİNG SATICI ÖDER ; alıcı öder ise DROPSHİPPİNG ALICI ÖDER seçerek siparişinizi tamamlamalısınız.